انجام پروژه شبکه

انجام پروژه شبکه

ارائه خدمات مشاوره و انجام پروژه شبکه
کدنویسی وشبیه سازی و پیاده سازی شبکه
انجام پروژه مهندسی شبکه
44972298
44972580

شبکه در مفهوم کلی و ابتدایی،ارتباط گروهی از رایانه های و سیستم های نرم افزاریست که توسط کانال های ارتباطی به یکدیگر متصل شده اند.شبکه رایانه ای امکان ارتباط،به اشتراک گذاری اطلاعات  و منابع را ایجاد می نماید.

طراحی و شبیه‌ سازی شبکه ،فرآیندی است که،رفتار شبکه  با درنظر گرفتن محاسبات و ارتباطات بین بخش ها و جزئیات مختلف شبکه  را مدل می‌کند.شبیه ساز شبکه برنامه نرم افزاری است که رفتار شبکه را تحلیل و مدلسازی می کند.

شبکه ها به طور کلی به دو نوع تکنولوژی سیم کشی(WIRE) و تکنولوژی بدون سیم (WIRELESS) تقسیم می شوند.هرکدام از 2 نوع یاد شده زیرگروه هایی دارند که مهمترین آنها را ذکر می کنیم.

پیاده سازی شبکه

شبکه های سیمی

شبکه های کامپیوتری محلی یا LAN : local area network  یا شبکه کامپیوتری محلی  سیستم ارتباطی با سرعت بالا به منظور ارتباط و اتصال کامپیوتر ها و سایر تجهیزات می باشد.ارتباط پرینترها،کامپیوترها،اسکنر و سایر تجهیزات در محیط کوچکی مانند یک ساختمان یا یک شرکت و سازمان را دربرمیگیرد.اتصال از طریق کابل مرکزی ،اتصال از طریق هاب،اتصال دستگاه به دستگاه 3 حالت شبکه کامپیوتر محلی می باشد.پیاده سازی lan  در شرکت ها و سازمان ها،سبب دسترسی سریع و بدون واسطه به اطلاعات،انتقال سریع اطلاعات و داده  و حذف مکاتبات کاغذی می شود.

شبکه های فیبرنوری:

فيبر نوری محیطی جهت انقال داده با سرعت بالاست. فیبر نوری ارسال سیگنالهای نوری در مسافتهای بالا را انجام میدهد.کاربردهای فیبر نوری در اینترنت،شبکه های تلفن شهری و شبکه های کامپیوتری فراوان می باشد. فيبرنوري رشته ای متشکل از تارهای شیشه ای است که ضخامت هریک معادل تار موی انسان می باشد.

در سازمان ها و شرکت های بزرگ که کاربران زیادی از سیستم های کامپیوتری استفاده میکنند به منظور ارتباط و انتقال داده از فیبر نوری استفاده می شود.

انجام پروژه کامپیوتر

 انجام پروژه شبکه

شبکه های بیسیم

WIFI: وای فای شبکه محلی بیسیم است.در شرکتها و سازمان ها به منظور ارتباط سیستم های کامپیوتری با یکدیگر می توان از شبکه وای فای استفاده کرد.با حذف کابل های ارتباطی خیلی ساده تر سیستم ها به هم متصل میشوند.اتصال به اینترنت از طریق شبکه وایرلس بسیار آسان تر می شود.هرچند WIFI  معایبی همچون سرعت پایین تر و حجم کمتر انتقال اطلاعات را نسبت به شبکه های کابلی دارد ولی استفاده از این شبکه در ساختمان ها و سازمان های کوچک بهتر از شبکه های کابلی می باشد.هتل ها،دانشگاه ها،سازمانها و شرکت ها،بیمارستانها و بسیاری از صنایع دیگر می توانند از مزایای استفاده از شبکه های وای فای بهره مند شوند.

WIMAX :اتصال از طریق امواج مایکروویو،از طریق وایمکس امکان پذیر است.با توجه به شباهتی که از این نظر با وای فای دارد ولی کاملا 2 سیستم جداکانه هستند.wimax  فضای بیشتری را پشتیبانی می نماید در حالی که وای فای برای سازمان ها و شرکتهای کوچکتر استفاده میشود.سرعت انتقال و حجم انتقال اطلاعات از طریق وایمکس بسیار بیشتر از وای فای می باشد.

شبکه های حسگر بیسیم : شبکه ‏های حسگر نسل جدیدی از شبکه ‏ها هستند که به طور معمول، ازتعداد زیادی گره تشکیل شده ‏اند و ارتباط این گره‏ ها به صورت بی‏سیم صورت می‏گیرد.هدف اصلی در این شبکه ها،جمع آوری اطلاعاتی در رابطه با محیط پیرامون حسگرهای شبکه می باشد.نحوه عملکرد کلی این شبکه‏ ها به این صورت است که گره ‏ها اطلاعات مورد نیاز را جمع‏ آوری می‏کنند و سپس آنها را به سمت گیرنده ارسال می‏کنند. نظارت ترافیکی، اتوماسیون صنعتی، روبات‏ها، حفاظت ﻧﻈﺎرﺗﻲ- ﻣﺮاﻗﺒﺘﻲ از ﺟﻤﻠﻪ ﻛﺎرﺑﺮدﻫﺎي ﻣﻬﻢ ﺷﺒﻜﻪ‏ﻫﺎي ﺣﺴﮕﺮي ﺑﻪ ﺷﻤﺎر ﻣﻲ­آیند.

شبکه های بیسیم شخصی: personal area network(PAN)  شبکه ی کوچک رایانه ای می باشد که ارتباط و دسترسی فرد را به تجهیزات و اطلاعات مهیا می نماید.این شبکه محدوده کوچکی را پوشش میدهد.

 

در تمامی موارد ذکر شده،قادر به پیاده سازی،طراحی و مانیتورینگ شبکه هستیم.ایجاد و پشتیبانی فنی شبکه های ذکر شده برای سازمانها،شرکتها،هتل ها،بیمارستان ها و... توسط متخصصین ما انجام میشود

 

انجام پروژه ns2