نگارش طرح توجیهی

نگارش طرح توجیهی

طرح توجیهی یا طرح تجاری (Business Plan) متنی است که شامل اهداف کسب و کار، عواملی که تحقق این اهداف را امکان پذیر می کنند، و برنامه هایی برای رسیدن به این اهداف می باشد. طرح های توجیهی معمولا برای ارائه به بانک ها به منظور اخذ وام، اداره های دولتی جهت دریافت امکانات خاص یا وام، و یا ارائه سرمایه گذاران جهت ترغیب آنها به سرمایه گذاری تدوین می گردند. بنابراین طرح های توجیهی می بایست با استفاده از اطلاعات بازار و یافته های تحقیقات بازار و از همه مهمتر، فرضیاتی که منطق درستی دارند، امکان پذیری و سود آوری کسب و کار یا پروژه پیشنهادی را به مخاطب اثبات نماید. طرح های توجیهی معمولا شامل بخش های ذکر شده ذیل هستند:

1.  محصولات و خدمات: باید توجه کرد که طرح توجیهی یک آگهی تبلیغاتی نیست بنابراین در این بخش میبایست بطور واقع گرایانه توضیحاتی راجع به سبد محصولات و خدماتی که کسب و کار پیشنهادی ارائه می نماید ارائه نمود. این توضیحات می تواند شامل دلیل انتخاب محصولات و خدمات، ویژگی های آنها، نوآوری و ارزش افزوده آنها برای مشتری باشد.

2.  برنامه عملیاتی: در این بخش کلیات عملیات کسب و کار شامل مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز، فرآیند تولید محصول یا خدمات، تامین کنندگان احتمالی و فضای فیزیکی مورد نیاز تشریح می شوند. قیمت خرید مواد اولیه، تجهیزات و هزینه اجاره یا خرید فضای فیزیکی مورد نیاز از مهم ترین داده های مورد نیاز جهت تجزیه تحلیل مالی و تعیین سودآوری کسب و کار پیشنهادی می باشند بنابراین می بایست به خوبی و مبتی بر واقعیات بازار تخمین زده شوند.

3.  تحقیقات بازار: در بخش تحقیقات بازار اندازه بازار، تقاضای کل، روند های آینده بازار، بخش بندی بازار و بازار هدف تشریح می شوند. بخش بندی صحیح بازار و انتخاب بازار هدف مناسب یکی از مهم ترین مسایل طرح شده در طرح های توجیهی هستند. اغلب کارآفرینان در اول کار بجای ایجاد بازار هدف به اشتباه بزرگی مرتکب میشوند و آن هم “بازار هدف : همه” است را انتخاب میکنند, ادعا میکنند همه چیز برای همه کس می کنندو در همه شان هم خوب عمل می کنند, این افراد به سرعت درس سختی را می آموزند فالکنشتاین هشدار میدهد : “کوچکتر بودن بزرگتر است در کسب و کار, هدف گیری کوچکتر دقیق تر است.” انتخاب بازار هدف تعیین کننده استراتژی بازاریابی، قیمت گذاری و یکی از مهمترین داده های مورد نیاز برای طراحی کانال های بازاریابی می باشد.

4.  برنامه بازاریابی: یکی از بخش‌های مهم طرح های توجیهی به شمار می‌آید. از این رو فرایند برنامه‌ریزی بازاریابی بخش مهمی از فرایند برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی سازمان‌ها تلقی می‌شود. طرح بازاریابی اهداف بازاریابی را تعیین می‌کند و راهبردهای دستیابی به آنها را پیشنهاد می‌دهد. گرچه این طرح تمام اهداف و راهبردهای سازمان را در بر نمی‌گیرد. برنامه بازاریابی شامل قیمت گذاری، مکان و کانال های توزیع و فعالیت پیشبردی و تبلیغاتی می باشد که با توجه به بازار هدف و داده های تحقیقات بازار تعیین می شوند.

5.  برنامه نیروی انسانی: در این بخش از طرح های توجیهی می بایست تعداد پرسنل مورد نیاز با توجه به بودجه، سطح فروش انتظاری و الزامات عملیاتی تعیین می گردند. در طرح های توجیهی می بایست شرح شغل و وظایف هر یک از پرسنل به طور دقیق شرح داده شود و دستمزد آنها مطابق با میانگین بازار به منظور استفاده در تجزیه و تحلیل مالی تخمین زده شود.

6.  تجزیه و تحلیل SWOT: یکی از ابزارهای استراتژیک تطابق نقاط قوت و ضعف درون سازمان با فرصت‌ها و تهدید‌های برون سازمان است. برای این منظور در چهار حالت کلی SO، WO، ST، WT، پیوند داده‌ می‌شوند و گزینه‌های استراتژی از بین آنها انتخاب ‌می‌شوند.

7.  تجزیه و تحلیل مالی: هدف نهایی از اجرای هر طرحی کسب درآمد و سود از محل فروش محصول و یا ارائه خدمات می باشد. اما سئوال بسیار مهم این است که دستیابی به چه مقدار سود به صرفه است و در صورت دست یابی به چه مقدار درآمدی، سهامدار از سرمایه گذاری خویش منفعت لازم را کسب نموده است. لذا جهت دست یابی به معیار و شاخص مناسب جهت تعیین سوددهی و یا عدم سوددهی طرح ها، یک سری شاخص های مالی و اقتصادی در طی سال های گذشته از جانب کارشناسان و اقتصاد دانان بزرگ تعریف و مورد استفاده قرار گرفته است. هدف از تجزیه و تحلیل مالی طرح در گزارشات توجیهی، دست یابی به شاخص های مالی و اقتصادی جهت حصول تصمیم مقتضی است. خوراک لازم بمنظور محاسبه شاخص های مالی و اقتصادی هزینه های سرمایه گذاری و هزینه های تولید می باشد که در بخش مطالعات فنی گزارش پیش بینی و ارائه گردیده است. در این بخش از گزارش با استفاده از هزینه های سرمایه گذاری، هزینه های تولید، درآمد سالیانه پیش بینی شده برای طرح و سایر مبانی و مفروضات مورد نیاز جهت انجام محاسبات، صورت حساب سود (زیان)، صورت گردش وجوه نقد، ترازنامه پیش بینی شده و سایر جداول مالی و اقتصادی که جهت محاسبه شاخص ها مورد استفاده قرار می گیرد تهیه و تنظیم می گردد. پس از تشکیل جداول مالی و اقتصادی، شاخص های مهم تأثیر گذار در تصمیم گیری جهت اجرا و یا عدم اجرای طرح با استفاده از فرمول های مربوط محاسبه و بمنظور اتخاذ تصمیم مناسب ارائه می گردد. در این زمینه لازم به ذکر است که اهداف و شاخص های تعریف شده در تحلیل های مالی و اقتصادی بایکدیگر متفاوت می باشد. تحلیل مالی و تحلیل اقتصادی دو راه اصلی برای آزمون مطلوبیت یک طرح هستند. ابزارهای بکار گرفته شده برای انجام این دو آزمون متفاوت نیستند، اما رویکرد و نگرش آنها تفاوت اساسی دارد. ارزیابی مالی با جریانهای هزینه و فایده از دیدگاه یک سرمایه گذار (بنگاه یا فرد) و ارزیابی اقتصادی با جریانهای هزینه و فایده اجتماعی سروکاردارند. در نتیجه تحلیل ها یا آزمونهای اقتصادی نسبت به مالی از دیدگاه وسیع تری هزینه ها و فایده ها را لحاظ می کنند. یک بنگاه یا فرد به هنگام سرمایه گذاری به منفعت مالی و ثبات منفعت توجه دارد، در حالیکه جامعه یا دولت به هدف های گسترده تری نظیر افزایش درآمد ملی، اشتغالزایی، ریشه کنی فقر و فایده های معطوف به یک جامعه به طور کلی می اندیشد. در نتیجه هدف های دو آزمون متفاوت است. لذا چنانچه هدف ارزیابی میزان منفعت طرح برای جامعه و از دیدگاه ملی باشد (مانند طرح های ملی)، ارزیابی اقتصادی به کار می آید.

طرح توجیهی

تیم تدوین طرح های توجیهی و کسب و کار آموزشیار متشکل از فارغ التحصیلان برتر MBA  و مدیریت دانشگاه های شریف و تهران هستند که با بهره گیری از روش های بروز تدوین طرح های تجاری و تجارب حرفه ای خود در صنایع مختلف بیش از 100 طرح کسب و کار در صنایع مختلف از جمله تولید قطعات بتونی پیش ساخته، بازیافت بتون، صنعت فروش طلا و جواهر، خدمات بهداشتی غیر پزشکی، واردات تجهیزات نفتی، پزشکی و ساختمانی از آلمان به خاورمیانه، فروش تجهیزات پزشکی و... برای متقاضیان وام و متقاضیان مهاجرت را تدوین نموده اند. تیم تدوین طرح کسب و کار آموزشیار توانایی تدوین طرح های کسب و کار به زبان های مختلف از جمله انگلیسی، آلمانی و فرانسوی را دارند.